
Fii aducător de fericire!
By Maria Ursu
Dar din dar se face rai!
Sărbătorile de iarnă se apropie cu pași grăbiți iar zilele friguroase își fac din ce în ce mai simțită prezența
Și în acest an ne gândim să aducem bucurie pe chipul celor 45 copii care provin din familii defavorizate, încălzindu-i cu câte o geacă și o pereche de ghetuțe.
Fii unul dintre aducătorii de fericire și alege un copil căruia să îi donezi o geacă, o pereche de ghete sau chiar setul întreg.
Poți adăuga și ceva dulce la cadou pentru a maximiza bucuria. Te poți înscrie aici: http://bitly.ws/jiJr
Poți lăsa darul tău de luni până vineri în intervalul 09:00-17:00, la sediul Fundația Comunitară Oradea, în Magazinul Crișul la etajul 2.
Până vineri, 26 noiembrie.
Evenimentele noastre
Ce a însemnat Swimathon Oradea 2025
Swimathon Oradea 2025 a avut loc pentru a 13-a oară, sâmbătă, 31 mai, la Bazinul Olimpic „Ioan Alex…
Peste 490 de oameni au celebrat binele la Gala Comunității Bihorene, ediția 6.0
Fundația Comunitară Oradea a organizat a 6-a ediția a Galei Comunității Bihorene, evenimentul c…
Swimathon Oradea 2024 a demonstrat că (ne) facem bine
S-au făcut valuri de bine la Swimathon Oradea 2024, evenimentul caritabil ce a avut loc pe 15 iunie…